به وبسایت می‌پُرسی خوش آمدید
برای بهترین خرید از ما بپرسید
۲۱:۱۸ --- ۱۴۰۱/۰۴/۰۸

معرفی انواع غذاهای توصیه شده مخصوص گیاهخواران ، برای گیاه خوار شدن چه غذایی بخوریم؟

معرفی انواع غذاهای توصیه شده مخصوص گیاهخواران ، برای گیاه خوار شدن چه غذایی بخوریم ؟

در سال های اخیر شاهد افزایش تعداد گیاه خواران در اطراف خود شده ایم و شاید به همین دلیل کنجکاو شده باشیم که گیاهخواری چیست و چه دلایلی باعث می شود تا مردم به سراغ گیاهخواری بروند . همچنین از خودمان بپرسیم گیاهخواران چه چیزهایی می خورند و خودمان چگونه گیاه خوار شویم . به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا درباره گیاه خواری و انواع گیاهخواران صحبت کنیم و به بررسی غذاهای مناسب برای گیاه خواران بپردازیم . سعی کردیم تا در کاملترین و کوتاه ترین شکل ممکن این مقاله را تهیه کنیم تا هم اطلاعات کاملی به شما بدهیم و هم مطالعه آن زمان زیادی از شما نگیرد.

پس اگر شما هم درباره گیاهخواری کنجکاوید و مایلید بیشتر بدانید ، میخواهید بدانید گیاهخواران معروف و مشهور ایران ، جهان و دنیا چه میخورند و یا به تازگی به جمع گیاهخواران پیوسته اید و مایلید بدانید که گیاهخوارن باید چه بخورند توصیه میکنیم حتما این مقاله را بخوانید . ضمنا به دلیل تقاضای شما کاربران عزیز در انتهای همین مقاله لیست کاملی از غذاهای مناسب گیاهخواران برای شما تهیه کرده ایم که می توانید از آن ها استفاده نمایید و امیدواریم که برای شما مفید واقع شود.

 

گیاه خوار یا وجترین به چه کسی گفته میشود و وجترینیسم یا گیاه خواری چیست ؟

اگر بخواهیم به طور خلاصه بگوییم در زبان انگلیسی وجتبل یا وجتیبل vegetable به معنی گیاه یا سبزیجات است و به همین دلیل به اشخاص گیاهخوار به انگلیسی وجترین Vegetarian گفته می شود . گیاهخواری یا همان وجترینسیم vegetarianism یک طرز فکر درباره نحوه تغذیه و خورد و خوراک است که به کسانی که به اشکال مختلف سبزیجات مصرف می کنند گفته می شود.

 

دلایل گیاهخوار شدن چیست و گیاهخواری چگونه است ؟

گیاهخواری در واقع یک رژیم یا برنامه غذایی متشکل از گیاهان و سبزیجات است و معمولا گیاهخواران بنا به هر دو یا یکی از دلایل زیر گیاه خوارد شده اند:

  • به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت میدهند
  • طرفدار حقوق حیوانات هستند و به طبیعت اهمیت میدهند

 

گیاهخواران چند دسته اند و چه غذاهایی میخورند ؟

گیاهخواری انواع مختلفی دارد و با توجه به نوع غذای گیاهی ای که می خورند رژیم غذایی هرکدام مختص به خود است که در ادامه همین مقاله با جزئیات توضیح داده ایم ولی معمولا تمام آن ها به نوعی حتما از صیفی جات یا سبزیجات و گیاهان در غذایشان بهره می برند.

 

معرفی انواع گیاهخواری و توضیحات کامل درباره غذای گیاه خواران

کاملا گیاه خوار یا وگان (Vegan) : وگان ها (Vegans) یا گیاهخواران محض که با توجه به تفاوت لهجه ها به آن ها وگانز ، ویگنز یا ویگانز نیز گفته میشود ، گروهی از گیاهخواران هستند که هیچ محصول تولید شده از حیوانات مانند عسل ، تخم مرغ ، لبنیات ، گوشت قرمز ، گوشت سفید ، ماهی و حتی سوسیس یا کالباس های درست شده از گوشت را نمی خورند . به وگان هایی که از محصولات اورگانیک Organic و بدون وابستگی به مواد شیمیایی تغذیه می کنند و معتقدند که باید کاملا از غذاهای طبیعی تغذیه کرد وگانیسم Veganism می گویند.

لاکتو گیاهخواران (lacto vegetarian) : لاکتو گیاه خواران دسته ای از گیاه خواران هستند که علاوه بر میوه جات و سبزیجات ، انواع لبنیات و فرآورده های آن را نیز مصرف میکنند . این گروه معتقد هستند که نباید تخم مرغ را نیز مصرف کرد.

اُوُ گیاه خواری (Ovo vegetarian) : اُوُ (اوو) گیاهخواری نوعی از گیاه خواری است که علاوه بر انواع میوه و سبزی ها می توانند تخم مرغ نیز مصرف کنند و از این رو به او وو گیاهخواران ، تخم گیاه خوار نیز می گویند.

اُوُ لاکتو گیاهخوار (Ovo lacto vegetarianism) : این دسته از گیاه خواران علاوه بر مواد غذایی متشکل از گیاهان و سبزیجات ، هم لبنیات و هم تخم مرغ نیز مصرف میکنند و به همین دلیل به آن ها اووو لاکتو گیاهخوار نیز می گویند.

خام گیاه خوار (Raw vegetarianism) : خام گیاه خواران معتقدند که نباید گیاهان را بیشتر از ۴۵ درجه سانتیگراد گرم کرد و تمام غذایی که مصرف میکنند یا کاملا به صورت خام هستند و یا کمتر از این درجه حرارت گرم شده است . برنج ، غلات ، جوانه ، دانه و آجیل از مهمترین غذاهای این دسته از گیاه خواران است.

گیاه خواران HCLF : این دسته از گیاهخواران فقط از محصولات و گیاهان کم ‌چربی و کم کربوهیدرات اسفاده می کنند.

فروگن ها یا فروگنیسم (Fruganism) : این دسته از گیاهخواران بیشتر از میوه ها ، مغز ها ، دانه ها ، آجیل ها و حبوبات استفاده می نمایند .

نیمه گیاه خواران (Semi Vegetarian) : نیمه گیاه خواران به گونه ای از گیاهخواران گفته می شود که فقط برخی از عادت های غذایی گیاه خواری را رعایت می کنند . این گروه از گیاه خواران بزرگ ترین و بیشترین تعداد از گیاه خواران را تشکیل می دهند و شاید بتوان گفت در واقع این گروه هنوز به طور کامل گیاه خوار نشده اند و یا در حال آماده کردن خود برای گیاه خوار شدن هستند و البته از نظر نوع تغذیه تفاوت های بسیار جزئی با هم دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

  • پستاریانیسم (Pescetarianism) : این گروه از گیاه خواران گوشت نمی خورند اما ماهی و موجودات دریایی را میخورند.
  • پولوتاریانیسم (pollotarianism) : این گروه از گیاهخواران گوشت مرغ و سایر پرندگان را می خورند اما گوشت قرمز و ماهی نمی خورند.
  • پولوپستریانیسم (pollo pescetarianism) : این گروه گوشت قرمز نمی خورند ولی گوشت ماهی و مرغ (پرندگان) می خورند.
  • گیاهخوار پاره وقت (Part time Vegetarian) : این دسته از گیاه خواران مدتی گیاه خواری می کنند و مدتی به خود استراحت می دهند و این چرخه ادامه دارد.

 

چند نمونه از خوبی ها و مزایای گیاه خواری

گیاه خوار شدن منفعت و خاصیت های فراوانی برای حفظ سلامتی و بدن ما دارد که در ادامه به چند مورد از آن خواهیم پرداخت.

حفظ سلامت قلب : قطعا با مصرف انواع سبزیجات باعث می شویم که چربی و مواد مضر کمتری به بدن وارد شوند و به همین دلیل موجب حفظ سلامتی و یا حتی بهبود سلامت قلب خودمان می شویم.

پیشگیری از دیابت در افراد : با مصرف سبزیجات سالم از ورود قند های مضر به بدن جلوگیری می کنیم و با تامین شیرینی و قند های گیاهی برای بدن موجب پیشگیری از بیماری قند یا دیابت خواهیم شد.

گیاه خواری و لاغری (تناسب اندام) و کاهش وزن : این بدیهی است که با مصرف سبزیجات میزان کالری مضر کمتری به بدن وارد می شود و به همین دلیل موجب لاغری و تناسب اندام بهبود سلامت بدن خواهد شد. پس اگر شما هم فقط با هدف تناسب اندام بدنسازی میکنید ، اگر این رژیم گیاهخواری را به درستی انجام دهید میتواند تا حدی به شما کمک کند.

کمک به هضم راحت تر غذا : سبزیجات و صیفیجات به دلیل سبک بودن بسیار سریع تر هضم میشوند و این موجب راحت شدن کار سیستم گوارشی بدن مانند معده و روده ها خواهد شد.

 

چند نمونه از مضرات و معایب گیاهخواری

گیاه خوار شدن در کنار منفعت و خاصیت های فراوانی که برای حفظ سلامتی ما دارد مضرات و مشکلاتی هم همراه خود دارد که در ادامه به چند مورد از آن خواهیم پرداخت.

افزایش ضعف بدن مانند بخش های عضلانی و استخوانی : تحقیقات نشان داده وقتی به سراغ رژیم گیاه خواری برویم به دلیل عدم وجود برخی از ویتامین و مواد غذایی مفید مانند کلسیم ، ویتامین B12 ، ویتامین D و غیره در سبزیجات معمول احتمالا دچار ضعف در اندام و قسمت های مختلف بدنمان خواهیم شد که باید با یک رژیم درست آن را جبران کنیم.

هزینه بالا نسبت به سایر برنامه های غذایی : یکی از مواردی که درباره گیاهخواری کمتر به آن پرداخته شده است هزینه بالای آن نسبت به بسیاری از رژیم های غذایی دیگر است . اگر بخواهیم به درستی این رژیم را رعایت کنیم باید از گیاهانی استفاده کنیم که تمام مواد غذایی مورد نیاز بدنمان تامین شود زیرا در غیر این صورت حتما دچار مشکلات سلامتی در آینده خواهیم شد . برای این که بتوانیم تمام این ویتامین ها ، پروتئین ها ، مواد غذایی و غیره را بدون مصرف گوشت قرمز و سفید و سایر مواد و فقط با سبزیجات برای بدن خودمان تامین کنیم باید موارد مختلف و زیادی را برای خرید انواع سبزیجات در نظر بگیریم که هزینه بالایی دارند.

پوسیدگی و خراب شدن دندان ها : برخی معتقدند به دلیل میزان اسید بالایی که برخی از سبزیجات دارند موجب می شوند تا در صورت استفاده مکرر از سبزیجات به تنهایی و بدون سایر محصولات مانند گوشت و مرغ و ماهی و غیره ، مینای دندان ها زودتر از بین بروند و  در نتیجه دندان ها بیشتر اسیب ببینند.

کاهش میزان باروری : این اثبات شده نیست ولی برخی معتقدند در هنگام گیاهخواری به دلیل دریافت میزان کم کالری مفید موجب کاهش قدرت باروری برای مردان و زنان می شود.

 

بالاخره رژیم گیاه خواری برای سلامتی خوب است یا بد و بهتر است گیاهخوار بشویم یا نه ؟

هنوز جواب این سوال به صورت قطعی مشخص نیست و همواره در میان دانشمندان و پزشکان بحث و نظر های فراوانی است که بسیاری با این روش تغذیه موافق و بسیاری دیگر نیز مخالف هستند . اما افراد بسیاری نتیجه مثبتی از این روش گرفتند و معتقدند با این روش بیماری های خاصی که داشتند را درمان کرده و روش بسیار مفیدی برای حفظ و حتی بهبود سلامتی است . اگر هنوز شک دارید سری به انجمن گیاهخواران ایران (ivegs) بزنید ولی اگر شرایط و وقت کافی برای این کار را ندارید می توانید به صورت آزمایشی این روش را امتحان کنید و ببینید که این روش با توجه به ساختار فیزیکی و سلامتی بدن شما خوب است یا خیر و اگر از نتایج این روش راضی بودید به آن ادامه بدهید.

 


 

لیست چند نمونه از غذا و چاشنی هایی که اکثر گیاهخواران می خورند و قطعا برای بدن و سلامتی مفید هستند

این که گیاهخواران باید چه غذاهایی بخورند و مصرف چه غذاهایی مفید است هنوز به صورت صد در صد مشخص نیست ولی ما در ادامه یک لیست پیشنهادی از غذاهای آماده مناسب برای گیاهخواری تهیه کرده ایم که نه تنها مصرف آن ها برای سلامتی هیچ ضرری ندارند بلکه بسیار مفید نیز هستند و شما می توانید برای شروع یا امتحان کردن گیاه خواری آن ها را تهیه و استفاده نمایید.

 

کنسرو لوبیا چیتی آماده و خوش طعم

یکی از غذاهای مهم و اساسی که دارای مواد غذایی کلیدی است و حتما باید در صورت مصرف نکردن پروتئین های حیوانی از آن استفاده کرد لوبیا و انواع آن است و کنسرو لوبیا چیتی می تواند انتخاب خوب و هوشمندانه ای به عنوان جایگزین آن ها باشد

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو نخود فرنگی (سبز) آماده و خوشمزه

نخود فرنگی یکی دیگر از غذاهای گیاهی ای است که برای هر شخصی مفید است و مواد غذایی مناسب و مفیدی را برای بدن تامین می نماید و می تواند به عنوان یک انتخاب خوب و مناسب در نظر گرفته شود

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو نخود (آبگوشتی) آماده و دلپذیر

نخود آبگوشتی هم مانند اکثر حبوبات میتواند تاثیر مثبتی در سلامتی و جذب مواد مغذی برای بدن ایفا کند و به همین دلیل یک انتخاب مناسب برای گیاهخواران است

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو خوراک بادمجان لذیذ و آماده

بادمجان یکی از انواع سبزیجاتی است که می تواند به عنوان یک محصول گیاهی برای ایجاد تنوع در میان وعده های غذایی دیگر مورد استفاده قرار گیرد و از این نظر انتخاب بسیار عالی ای است

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو سبزیجات مخلوط و مخصوص گیاهخواران

کنسرو های سبزیجات آماده قطعا یکی از بهترین انتخاب ها به عنوان غذای آماده برای گیاهخواران هستند و چون دقیقا به همین منظور ساخته و تولید شده اند تمام نیاز های مورد نیاز یک شخص گیاه خوار را در آن در نظر گرفته اند و بی شک می تواند انتخاب عالی ای باشد

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو باقلا (باقالا) آماده و خوشطعم

باقالا که در اصطلاح عام به آن باقالی هم گفته می شود یک گزینه بسیار مناسب برای گیاهخواران است و می تواند به عنوان یک مکمل عالی در کنار دیگر محصولات به کار گرفته شود

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو سس ماکارونی گیاهی به همراه ماکارانی

کنسرو های سس ماکارونی که از مواد گیاهی مانند سویا تشکیل شده اند در کنار ماکارونی می توانند یکی از بهترین انتخاب ها برای گیاهخواران باشند

توضیحات بیشتر و خرید

 

ماکارونی به همراه مایه ماکارانی و چاشنی گیاهی

ماکارونی کاملا گیاهی است و می تواند به عنوان یکی از بهترین وعده های اصلی غذایی انتخاب شود . به خصوص اگر به همراه مواد مغذی دیگری سرو شود قطعا بهترین انتخاب خواهد بود

توضیحات بیشتر و خرید

 

لازانیا با مخلفات گیاهی

لازانیا یکی از مواد غذایی است که معمولا همه با خوردن آن به راحتی سیر می شوند و اگر به همراه مخلفات گیاهی سرو شود قطعا انتخاب بسیار مناسبی برای گیاهخواران خواهد بود

توضیحات بیشتر و خرید

 

برنج قهوه ای مغذی مخصوص گیاهخواران

برنج های قهوه ای به دلیل خاصیت غذایی که بیشتر از برنج های معمولی و سفید رنگ دارند دارای مواد غذایی بیشتری نیز هستند و می توان به عنوان یک انتخاب خوب کنار غذاهای گیاهی دیگر در نظر گرفت

توضیحات بیشتر و خرید

 

برنج و غذاهایی که با برنج پخته می شوند

اگر از مصرف برنج قهوه ای لذت نمیبرید پس برنج سفید می تواند جایگزین مناسبی باشد . از برنج در کنار سایر خوراکی های گیاهی دیگر استفاده کنید . زیرا هم باعث می شود زودتر سیر شوید و از پر خوری جلوگیری می کند و به نسبت خیلی از موارد دیگر به صرفه تر است.

توضیحات بیشتر و خرید

 

انواع حبوبات مغذی و مفید

حبوبات یکی از کلیدی ترین و اصلی ترین وعده های غذایی برای گیاهخواران هستند و قطعا باید جزو انتخاب های آن ها در نظر گرفته شوند . با توجه به این که حبوبات دارای مواد مغذی بسیار زیادی هستند پس انتخاب مناسبی برای گیاهخواری میباشند

توضیحات بیشتر و خرید

 

چاشنی های گیاهی طعم دهنده ترش مانند آبلیمو ، سرکه و رب انار

ایجاد تنوع بسیار برای حفظ روحیه شما برای این که از رژیم گیاهخواری خسته نشوید مهم است و مواد طعم دهنده به خصوص مواد ترش می توانند بهترین گزینه باشند . مثلا ترکیب ابلیمو به همراه سالاد ها یک ترکیب بی نظیر برای گیاهخواری است

توضیحات بیشتر و خرید

 

انواع غلات مفید مانند جو و گندم

غلات می توانند به راحتی ما را سیر کنند و به عنوان یک وعده غذای اصلی در نظر گرفته شوند و همواره برای بدن مفید هستند

توضیحات بیشتر و خرید

 

انواع زعفران و زرشک

میزان خاصیت و مفید بودن زعفران و زرشک بر هیچ کس پوشیده نیست و قطعا خودتان می دانید که مصرف این موارد غذایی می توانند نقشی کیلیدی در تغذیه و دریافت مواد مفید برای بدنتان ایفا کنند. پس حتما از این مواد در غذاهای خود استفاده کنید.

توضیحات بیشتر و خرید

 

پودر جوانه و انواع سبزیجات خشک

پودر جوانه ها و سبزیجات خشک دارای مواد مغذی بسیاری هستند که باید حتما در رژیم غذایی خود در نظر بگیرید و از آن ها بهره ببرید

توضیحات بیشتر و خرید

 

انواع خیار شور ، ترشی و شور

تنوع یکی مهمترین مواردی است که باید برای گیاهخواری در نظر بگیرید تا به مرور زمان خسته نشوید . خیارشور ، ترشی و سایر طعم دهنده ها در کنار غذاهای اصلی می توانند بهترین گزینه برای ایجاد تنوع باشند.

توضیحات بیشتر و خرید

 

 انواع آجیل و خشکبار مانند پسته ، بادام هندی ، فندق و غیره

آجیل و خشکبار دارای بی اندازه مواد مغذی ، مفید و پرخاصیت برای بدن هستند و حتما باید در طول دوران گیاهخواری از وجود آن ها بهره برد . اگر قصد گیاهخوار شدن دارید حتما مصرف آجیل ها را به خاطر داشته باشید و هرگز فراموش نکنید زیرا می توانند بسیاری از مواد غذایی مفیدی که به دلیل عدم مصرف گوشت و پروتئین دیگر به بدن شما نمیرسد را جبران کنند.

توضیحات بیشتر و خرید

 

خرما شیرین مناسب برای گیاهخواران

خرما یکی از مغذی ترین و مفید ترین خوراکی ها برای بدن است و به نوعی می تواند به عنوان یک غذای کامل از هر نظر در نظر گرفته شود . اگر شما هم در هنگام مصرف خرما نگران طبع گرم خرما هستید می توانید به همراه سبزیجات با طبع خنک مصرف کنید.

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو قارچ آماده و لذیذ

کمتر کسی هست که قارچ را دوست نداشته باشد و با توجه به طعم دلچسب این خوراکی دوست داشتنی می تواند به عنوان یک همراه در کنار سایر غذاها نقش مهمی ایفا کند و باعث ایجاد تنوع در آن ها شود.

توضیحات بیشتر و خرید

 

کنسرو ذرت آماده طبخ

احتمالا همه ی ما با طعم ذرت ها آشنا هستیم و همواره از خوردن آن ها لذت می بریم و باتوجه به مواد مغذی که دارد پس قطعا می تواند یک انتخاب درست و به جا برای شروع گیاه خواری باشد.

توضیحات بیشتر و خرید

 

انواع سالاد مغذی مخصوص افراد گیاه خوار

این سالاد از انواع سبزیجات و صیفی جات مختلف و کاملا گیاهی درست شده و می تواند انتخاب مناسبی برای شروع خام گیاهخواری باشد.

توضیحات بیشتر و خرید

 

چاشنی سالاد و انوع سبزیجات

اگر شما هم از طعم ساده و همیشگی سبزیجات خسته شده اید می توانید آن ها را به همراه چاشنی هایی که مخصوص همین کار ساخته شده اند و طعم عالی ای به آن ها می بخشند مصرف کنید.

توضیحات بیشتر و خرید

 

کلام پایانی و چند نکته مهم

در انتها جا دارد به خاطر وقتی که صرف مطالعه این مطالب کردید و همراه ما بودید از شما تشکر کنیم و امیدواریم که توانسته باشیم راهنمایی های خوبی در این زمینه کرده باشیم تا شما هم به نتیجه مطلوبی دست یابید . اگر شما هم تجربه یا پیشنهادی در این زمینه دارید خوشحال می شویم تا با ما و سایر کاربران میپرسی به اشتراک بگذارید تا همه بتوانند از دانسته ها و تجربیات شما نیز استفاده نمایند و اگر این مطلب را مفید دانستید خوشحال می شویم تا با دیگران و به ویژه دوستان خود به اشتراک بگذارید تا آن ها نیز بتوانند از این مطلب بهره مند شوند . با آرزوی سلامتی و دل خوش برای شما عزیزان

 

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در email
Email
https://www.miporsi.ir/?p=991
جدیدترین نوشته‌ها
مطالب پیشنهادی
راهنمای خرید بهترین انواع دستبند دخترانه جدید و شیک طلا ، نقره و چرم ، اسپرت ، با مروارید و مهره

  لیست معرفی انواع بهترین دستبند دخترانه جدید و شیک طلا ، نقره ، برنجی ، دستبند شانس (دستبند افسون) ، با مروارید و مهره ، سنگ و چرم ، اسپرت و فانتزی ، کارتیه (کارتیر) ، دستبند شب تاب ، سواروسکی ، پاراکورد ، ریسه ای ، دستبند اسم (پلاکدار) یا (ID) + مشخصات و قیمت   دستبندها از جمله معدود اکسسوری هایی هستند که بیشتر از دیگر وسایل و زیور الات خودی نشان میدهند . ساده ترین نوع دستبند ها می توانند فضای خالی مچ دست ها را پر کنند . این دستبند ها به قدری دارای تنوع طرح و رنگ و جنس هستند که شما می توانید

ادامه مطلب »
کادو و هدیه شیک و جذاب ویژه روز زن چی بخریم؟

هدیه و کادو روز زن شیک و جذاب و ویژه چی بخریم تا چشمگیر باشد ؟ معمولا بیشتر افراد این دغدغه و نگرانی را دارند که برای مناسبت این روز خاص چه کادویی را بگیرند که در شان و منزلت یک بانوی ایرانی باشد . از این رو تصمیم گرفتیم تا در این مقاله به شما کمک کنیم تا بتوانید هدایایی ارزنده ویژه همسر ، مادر ، مادر بزرگ ، نوعروس  و غیره را انتخاب کنید . ما در این مقاله تلاش می کنیم تا بهترین هدایایی که می توانید برای روز زن هدیه بدهید را به شما معرفی نماییم تا انتخابی بهتر و دقیقتر با توجه به سلایق و

ادامه مطلب »
راهنمای خرید بهترین انواع ریمل چشم ، ریمل ابرو ، فرمژه ، ریمل چشم رنگی و حساس

      خرید بهترین نوع ریمل حجم دهنده ، حالت دهنده و بلند کننده مژه ، ریمل چشم رنگی و حساس ، ساخت ریمل ابروی خانگی ، ریمل ضد آب ، برس ریمل ، پرایمر مژه ، انواع فرمژه و پد یدک فرمژه ، موچین ، قیچی ابرو  ، ژل حالت دهنده ابرو + مشخصات و قیمت   یادتان باشد هر چیزی که مربوط به چشم شما میشود را همیشه از بهترین مارک ها بخرید چرا که نه تنها باید برای سلامت چشم های خود ارزش قائل باشید بلکه باید محصولی که می خواهید برای زیباتر شدن چشم های خود استفاده کنید نیز باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد

ادامه مطلب »
لیست معرفی ۳۱ مورد از بهترین لباس نوزادی پسرانه شیک و جدید به همراه اکسسوری ها + قیمت

  راهنمای خرید ارزان ۳۱ مورد از بهترین لباس نوزادی پسرانه مجلسی و اسپرت (شیک و جدید) به همراه اکسسوری ها / لباس نوزادی کارترزلند ، آشور ، نیلی ، کوتون ، مانگو ، ال سی وایکیکی ، ارکسترا و غیره + مشخصات و قیمت   بدون شک نوزادان و کودکان دلبندمان شیرین ترین موجودات روی زمین هستند و راحتی آنان از همه چیز برای ما مهمتر است . شاید این پرسش برای بیشتر والدین جوان پیش بیاید که چه لباس هایی را باید برای فرزندشان بخرند که کودک با پوشیدن آن احساس راحتی کند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا ما به شما لیستی از انواع لباس

ادامه مطلب »
راهنمای خرید ارزان بهترین انواع چمدان و ساک شیک ، جدید و با کیفیت + مشخصات و قیمت

    راهنمای خرید و ویژگی بهترین و با کیفیت ترین انواع ساک دستی و چمدان ارزان قیمت + مشخصات     ساک ها و چمدان ها یکی از اصلی ترین لوازم و وسایلی هستند که هنگام سفر مورد استفاده قرار میگیرند . برای بردن بعضی وسایل به داخل هواپیما یک ساک دستی ساده و برای قرار دادن وسایل در قسمت بار هم ، چمدان مورد نیاز است . در کنار جادار بودن این لوازم ، جنس چمدان ها ، محکم بودن چمدان و امنیت چمدان ها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است . برای خرید یک ساک یا چمدان هر قدر هم که ساده باشند باید به چند نکته

ادامه مطلب »
راهنمای خرید بهترین کیف چرمی مردانه ، زنانه و دخترانه دست دوز ، شیک و جدید + مشخصات و قیمت

  راهنمای خرید ارزان کیف چرمی مردانه ، زنانه و دخترانه شیک و جدید (مجلسی ، فانتزی ، رودوشی ، اداری ، جیبی ، موبایل ، دیپلمات دست دوز و غیره + مشخصات و قیمت     یکی از زیباترین و شیک ترین اکسسوری هایی که در دنیای مد و هنر در بین همه جایگاه خاصی پیدا کرده اند کیف های چرمی هستند . کیف های چرمی در انواع زنانه ، مردانه ، دخترانه و پسرانه و در دو نوع دست دوز و ماشینی تولید میشوند . دلایل بسیاری باعث شده است که چرم در بین مردم بسیار پر طرفدار باشد که عبارتند از : دوام و ماندگاری بسیار بالا

ادامه مطلب »
راهنمای خرید بهترین و جدید ترین انواع تنقلات خوشمزه و سالم ، مقوی و مغذی + مشخصات و قیمت

  راهنمای خرید بهترین انواع تنقلات خوشمزه و سالم ، مقوی و مغذی ، تنقلات تولد ، تنقلات کم کالری ، تنقلات پیک نیک ، تنقلات رژیمی ، تنقلات لاغر کننده و تنقلات ضد استرس + مشخصات و قیمت   تنقلات و هله هوله ها یکی از خوشمزه ترین و دوست داشتنی ترین خوردنی ها در بین افراد شناخته شده اند و تقریبا پای ثابت تمام پیک نیک ها ، سفر ها ، پذیرایی ها و میان وعده ها و حتی مهم تر از همه درون کیف بچه ها جای گرفتند . اما اگر همین تنقلات بسیار خوشمزه و دوست داشتنی از مراکز و فروشگاه های معتبر تهیه نشوند برای

ادامه مطلب »
راهنمای خرید بهترین انواع شلوار زنانه شیک و جدید + مشخصات و قیمت

  راهنمای خرید بهترین انواع شلوار زنانه شیک و جدید ، مجلسی ، لگینگ ، راحتی ، بادی ، جین (لی) ، کرپ مازراتی ، پارچه ای ، سرهمی ، ساپورت ، برمودا ، ورزشی (اسپرت) ، اسکی ، بارداری و غیره + مشخصات و قیمت   شلوار یکی از مهمترین و چشمگیر ترین کالاها در دنیای مد و پوشاک است و کوچکترین بی دقتی در خرید و استفاده از آن استایل هر خانمی را به هم می ریزد . فاکتور های متعددی وجود دارند که در هنگام خرید باید به آن ها توجه داشته باشید ، مثلا باید بدانید که شلوار شما برای چه محیطی مطلوب است چون ممکن

ادامه مطلب »
راهنمای خرید بهترین انواع سایه چشم ساده و اکلیلی جدید و ارگانیک ، پودری ، مایع ، مدادی و کرمی

      راهنمای خرید بهترین انواع سایه چشم ساده و اکلیلی جدید و ارگانیک ، پودری و مایع ، سایه چشم عروس و سایه چشم دخترانه ، شاین ، لایت ، سایه چشم قرمز ، نئونی ، فوری و برس سایه چشم + مشخصات و قیمت   شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی سایه چشمتان تمام میشود و از دیگران میشنوید که سایه چشم های جدید در بازار آمده است وسوسه بشوید که یکی از این ها را بخرید . اما وقتی تصمیم به خرید میگیرید به قدری گیج میشوید که دقیقا نمیدانید کدام یک بهتر از دیگری است . مثلا نمی دانید سایه چشم پودری

ادامه مطلب »
راهنمای خرید شیک ترین مدل عینک آفتابی زنانه جدید و اصل (مارک دار) + مشخصات و قیمت

    راهنمای خرید بهترین مدل عینک آفتابی زنانه شیک ، جدید و اصل مارک های ریبن (Ray Ban) ، مانگو (Mango) ، گوچی  (Gucci) ، چوپارد (شوپارد) (Chopard) ، دیور (Dior) ، جیمی چو (jimmy choo) و غیره + مشخصات و قیمت   از عینک های آفتابی زنانه به عنوان یکی از اکسسوری های دنیای مد و استایل می توان استفاده کرد و هیچ فرقی نمی کند که استایل شما تابستانی باشد یا زمستانی ، مجلسی باشد یا اسپرت . عینک های آفتابی ضروری هستند ، چرا که از عضو مهمی که همان چشمان شماست محافظت می کنند و نمی گذارند که پوست و دور چشم شما چروک بشود

ادامه مطلب »
راهنمای خرید بهترین زعفران و معرفی ویژگی زعفران خوب ، تشخیص زعفران اصل از تقلبی

  راهنمای خرید بهترین زعفران و معرفی ویژگی زعفران خوب ، تشخیص زعفران اصل از تقلبی تیم می پرسی در این مقاله قصد دارد تا به شما ویژگی زعفران خوب را معرفی نماید تا شما بتوانید زعفران خوب و مرغوبی را تهیه و خریداری کنید و همچنین راه و روش تشخیص زعفران اصل از تقلبی را توضیح داده ایم تا بتوانید انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید . برای ادامه مطالب با ما همراه باشید. توجه : پاسخ سوالات کاربران درباره نحوه تهیه زعفران دم کرده ، ماندگاری زعفران ، تهیه دمنوش زعفران ، توضیح دو روش دم کردن زعفران ، خواص زعفران ، روش نگهداری زعفران در انتهای مقاله درج

ادامه مطلب »
راهنمای خرید ۱۵ مورد از بهترین و خوشمزه ترین انواع کنسرو تن ماهی + مشخصات و قیمت

راهنمای خرید بهترین و خوشمزه ترین انواع تن ماهی + مشخصات و قیمت   به راستی چرا تن ماهی همیشه در سبد خانواده ها جای دارد؟ به هزار و یک دلیل . زیرا تن ماهی یکی از خوشمزه ترین انواع ماهی ها است که به دلیل خواص فراوانی که دارد از محبوبیت بسیار بالایی در بین عموم برخوردار است . تن ماهی سرشار از مواد معدنی و پروتئین است و به عنوان یک غذای کامل و سالم در بین همه شناخته شده است . از آنجایی که تن ماهی نیاز به پخت زیاد ندارد ، پس دلیل بسیار موجهی است که در بیشتر سفر ها و انواع مهمانی ها در

ادامه مطلب »